معرفی شرکت پرنیان گستر پرتو سنج

شرکت پرنیان گستر پرتو سنج در سال ۱۳۹۱ تاسیس شد. کار خود را انجام فعالیت های تعمیراتی، خدماتی و شناسایی بازار شروع کرد. پرنیان گستر در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را برای ساخت لیزر دایود شروع کرد. با توجه به اینکه تیم مدیریتی و موسسین شرکت پرنیان گستر پرتو سنج از توان بالای فنی برخوردار بودند اقدام به دانش بنیان کردن شرکت بر اساس ساخت لیزر موهای زاید دایود کردند. نهایتا موفق به ساخت دستگاه لیزر موی زاید دایود در داخل کشور شدند و برای اخذ مجوز به اداره تجهیزات پزشکی مراجعه کرد. شرکت پرنیان گستر پرتو سنج در حال حاضر یکی از شرکت های است که با توجه به دانش فنی خود توان ساخت دستگاه لیزر موی زاید دایود را دارد.  شرکت کلیه مجوزات لازم از اداره تجهیزات پزشکی برای فروش و تولید لیزر موی زاید دایود را دارد.

پس از آن و بعد از چند سال شرکت پرنیان گستر پرتو سنج اقدام به ساخت دستگاه هایفو کرد و تبدیل به تنها شرکت تولید کننده دارای مجوز دستگاه هایفو شد. لازم به ذکر است که سایر شرکت های عرضه کننده دستگاه هایفو وارد کنندگانی هستند که ممکن است مجوزات لازم برای عرضه دستگاه هایفو را داشته باشند و یا به صورت غیرقانونی این دستگاه را عرضه کنند.

حدود سه سال پیش شرکت پرنیان گستر پرتو سنج برای ساخت دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت شروع به  تحقیق و توسعه کرد. شرکت پرنیان گستر پرتو سنج در سال ۱۴۰۰ اولین دستگاه لیزر الکساندرایت خود را پس از اخذ مجوزات لازم با نام گرویتی وارد بازار کرد. در آینده نیز این شرکت در صنعت لیزر فعالیت خود را ادامه خواهد داد و تمرکز اصلی شرکت پرنیان گستر پرتو سنج بر روی لیزر خواهد بود.

شرکت پرنیان گستر پرتو سنج امکان ساخت سایر تجهیزات پزشکی به نسبت ارزان قیمت را نیز دارد. اما انواع دستگاه های لیزر هم به واسطه تکنولوژی و هم به واسطه قیمت بالاتر ارزش سرمایه‌گذاری بیشتری برای شرکت پرنیان گستر پرتو سنج دارند.

شرکت پرنیان گستر پرتو سنج در حال حاضر به همراه تیم فنی خود به صورت مستقیم برای ۷۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است.

شرکت پرنیان گستر پرتو سنج دستگاه آر اف فرکشنال نیز ساخته است. برای اخذ مجوزات لازم از ادارات ذیربط اقدام کرده و پس از اخذ مجوزات  این محصول نیز در لیست فروش شرکت پرنیان گستر پرتو سنج قرار خواهد گرفت.

شرکت پرنیان گستر پرتو سنج تاکید زیادی بر روی عرضه دستگاه پس از اخذ مجوزات لازم دارد.

بنیانگذار اصلی شرکت جناب آقای دکتر جعفری میباشد که در حال حاضر رئیس هیئت مدیره شرکت پرنیان گستر پرتو سنج می‌باشد. همچنین جناب آقای مهندس زمانیان یکی از اعضای کلیدی شرکت دانش بنیان پرنیان گستر پرتو سنج می‌باشد.

انواع دستگاه های لیزر موهای زاید دایود و الکساندرایت 

دستگاه‌های لیزر موی زاید دایود دستگاه های هستند که از نظر فنی و مهندسی به آنها دستگاه های لیزر از نوع نیمه‌هادی گفته می‌شود.دستگاه های لیزر موی زاید دایود از میکرو چنل، ماکرو چنل یا نان چنل اصطلاحا  لیز می گیرد. دستگاه لیزر مو زاید دایود به صورت تک  طول مو و یا سه طول موج در بازار عرضه میشوند. تفاوت بین دستگاه های تک طول موج و سه طول موج در آلیاژ به کار رفته در آنها می باشد. این موضوع به این صورت است که تغییر آلیاژ در لیزر بار می‌تواند طول موج ایجاد شده در لیزر بار دستگاه های لیزر موی زاید را تغییر دهد. آلیاژ به کار رفته در لیزرهای موی زاید دایود مشخص است و گاليوم آلومينيوم آرسنايد می باشد که می‌تواند طول موج ۸۰۸ نانومتر تولید کند. حال با تغییر درصد عناصر و قطر خط بار های لیزر  طول موج ایجاد شده می تواند کم یا زیاد شود و به عنوان مثال به ۷۵۵ یا 1064 تغییر کند. به این دلیل این نوع از لیزر ها این قابلیت را دارند که انواع طول موج از آنها گرفته شود اما اکثر شرکت های معروف و برند در حوزه ایجاد لیزر دایود اقدام به انجام این کار نمی کند. این شرکت ها اصولا به صورت تک طول موج لیزر بار های خود را به بازار عرضه می کنند. در صورتی که بخواهند طول موج دیگری نیز به دستگاه‌های خود اضافه کنند اقدام به اضافه کردن یک سری مجزا دیگر به دستگاه لیزر موی زاید با طول موج مجزا خواهند کرد. به این صورت که با تعویض سری و قراردادن لیزر بار مخصوص دیگر، طول موج مد نظر حاصل میشود.

 

شرکت پرنیان گستر پرتو سنج معتقد است توان خروجی دستگاه های  لیزر موی زاید دایود که به مشتری اعلام می شود در اکثر شرکت ها با آنچه واقعاً از سر هندپیس دستگاه خارج می‌شود متفاوت است.

این شرکت معتقد است حتی عدد های نوشته شده در کاتالوگ کاملاً باید واقعی باشد زیرا بر اساس مجوزات گرفته شده باید ثبت و نوشته شده باشند. شرکت پرنیان گستر پرتو سنج ملزم به ارائه اطلاعات دقیق و مطابق مجوزات خود می‌باشد .

شرکت هایی که تا ۲۰۰۰ وات توان خروجی دستگاه لیزر دایود خود را اعلام می‌کنند نیاز دارند یک ژنراتور بزرگ نیز در کنار دستگاه قرار بگیرد تا بتواند این توان خروجی را به صورت واقعی ارائه دهد. اگر مشتریان اطلاعات اندکی از قوانین فیزیک و الکترونیک داشته باشند اعداد ارائه شده را هرگز نخواهد پذیر بود.

 

نکته ای که وجود دارد این است که معمولاً لیزر بارها را طوری تولید می‌کنند که حداکثر ۵۰ درصد انرژی آن را زیر بار ببرند. زیرا در صورت استفاده از ۱۰۰ درصد انرژی لیزر بار ممکن است آسیب ببیند و به سرعت بسوزد. یکی از دلایل سوختن لیزر بار های چینی همین موضوع است زیرا برای جوابدهی بهتر، از لیزر بارهایی با کیفیت پایین تر استفاده می کنند. برای همین مجبورند از ۱۰۰ درصد توان لیزر بهره ببرند همین موضوع باعث فشار به لیزر بار و  کاهش عمر لیزر بار دستگاه لیزر موی زاید می‌شود.

دستگاه لیزر موهای زاید الکساندرایت از نظر ساختاری کاملا با دستگاه های لیزر موهای زاید دایود متفاوت است.در این دستگاه ها لیزر از یک قطعه الکترونیکی کوچک به نام لیزر بار ایجاد نمی شود بلکه از یک مجموعه شکل می گیرد که کاواک نام دارد. در الکس ها لیزر در کیس اصلی تولید و توسط فیبر به بیرون انتقال داده مشود تا بر روی پوست مشتری بتابد.

هر دو تکنولوژی الکساندرایت و دایود برای از بین بردن موهای زاید تاثیر گذاری خاص خود را دارد. اما اثر لیزرهای موی زاید الکساندرایت معمولاً مدت زمان بیشتری باقی می ماند، یعنی بازگشت پذیری کمتری دارد و برای از بین بردن موی زاید تعداد جلسات کمتری نیاز دارد. البته استثنا هایی بسته به پوست و بدن هر فرد ممکن است وجود داشته باشد. 

نقطه تفاوت الکس با دایود قدرت تغییر در پالس دیوریشن است که باعث میشود تاثیر گذاری بیشتری در از بین بردم موهای زاید داشته باشد یعنی تعداد جلسات کمتر، جوابدهی بهتر و بازگشت پذیری کمتر.

الکساندرایت - دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی - دیجی تجهیز ( پرنیان گستر پرتو سنج )

دستگاه‌های لیزر موهای زائد با تکنولوژی الکساندرایت

همان طور که گفتیم دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت از نظر ساختاری کاملا با دستگاه های لیزر موهای زائد دایود متفاوت‌اند. در این دستگاه ها لیزر از یک قطعه الکترونیکی کوچک به نام لیزر بار ایجاد نمی شود بلکه از یک مجموعه شکل می گیرد که کاواک نام دارد.

این مجموعه که کاواک لیزر نامیده می شود از راد، رفلکتور، اپتیک، لنز و لامپ تشکیل شده است. کل کاواک لیزر در دستگاه های لیزر موی زاید الکساندرایت در داخل خود کیس دستگاه قرار گرفته است. در این مجموعه لامپ عامل شارژ راد برای تولید لیزر می‌باشد.

لیزر ایجاد شده بسته به جنس راد دارد که در دستگاه‌های الکس جنس آن از از سنگ یا کریستال الکساندرایت است، در نتیجه طول موج ایجاد شده طول موج الکس یا الکساندرایت (755) نام گرفته است. راد معمولاً به صورت پرورشی در آزمایشگاه تولید و در دستگاه قرار داده می شود اما سنگ الکساندرایت به صورت طبیعی نیز در طبیعت به وجود میاید.

وقتی لیزر بر اثر تحریک راد توسط لامپ ها ایجاد می شود، لیزر ایجاد شده به اپتیک های موجود در کاواک دستگاه تابانده می‌شود تا تقویت شود. اپتیک آینه هایی هستند که در کنار هم قرار داده شدند تا لیزر ایجاد شده را تقویت کنند. پس از آن به نقطه می رسد که باید از کاواک برای تابیدن بر روی پوست خارج شود که به آن برجک گفته می شود. در برجک قطعه وجود دارد که به آن کوپلینگ گفته می شود. وظیفه کوپلینگ گرفتن لیزر ایجاد شده از اپتیک دستگاه و انتقال آن به فیبر نوری می‌باشد. فیبر در دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت یک وسیله منعطف است و توسط آن می توان لیزر ایجاد شده را به هر مکان که مد نظر است تاباند. 

راد در لیزر های الکساندرایت شبیه به یک خودکار است که توسط لامپ هایی با توان 1100 وات تحریک می شوند. بر اثر این تابش فوتون ها و الکترون ها در راد شروع به حرکت کردن می‌کنند. فوتون ها بر اثر این شوک الکترونیکی در فاز بالاتری قرار می‌گیرند.

وقتی یکی از فوتون ها که بر اثر شوک الکترونیکی دچار تغییر فاز شده بود رها و به حالت عادی باز می‌گردد، سایر فوتون ها را نیز با خود می کشد به این موضوع برانگیختگی فوتونی گفته می شود. در این فرایند همه فوتون ها یک باره ریزش می‌کنند و لیزر درست می‌شود.

دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی

این دستگاه 100 ژول انرژی خروجی دارد و دارای اسپات ساز 18 میلیمتر است، اسپات سایز دستگاه از طرف شرکت قابلیت تغییر دارد اما با توجه به طراحی انجام شده، اسپات سایز ۱۸ میلیمتری حداکثر تاثیر گذاری را دارد.

 دستگاه لیزر موی زاید گرویتی  یک سیستم Smart pulse دارد که پالس دیوریشن آن را به چهار قسمت تقسیم می‌کند. این یک تکنولوژی خاص سخت افزاری است که در دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی هست که در برخی از دستگاه های معروف دنیا مثل ساینا شور نیز وجود دارد. اما در آنها به صورت پیوسته است ولی در گرویتی مستقلا عمل می‌کند.

این تکنولوژی باعث درد کمتر و عمق نفوذ بیشتر در نتیجه تاثیر گذاری بالاتر در دستگاه گرویتی می‌شود.

یک قابلیت دیگر دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی تاپ هت است. این تکنولوژی باعث میشود تاثیرگذاری لیزر تابیده شده در لبه های اسپات سایز با مرکز آن یکسان باشد. در نتیجه اثر گذاری گرویتی در از بین بردن موهای زاید بیشتر خواهد شد.

لامپ دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی معمولاً تا دو میلیون شات به خوبی کار می کند و این قابلیت را دارد که تا ۵ میلیون شات نیز مورد استفاده قرار بگیرد. شرکت پرنیان گستر پرتو سنج معمولاً این اجازه را به کلینیک‌ها نمی‌دهد که بیش از ۲ میلیون شات از لامپ ها استفاده کنند زیرا با گذشت مدت زمان تاثیر گذاری لامپ ها  بر روی راد کاهش پیدا میکند. همچنین برای اثر گذاری بیشتر لامپ به خود دستگاه نیز فشار بیشتری وارد میشود. در صورتی که لامپ ها به موقع عوض نشوند ممکن است قطعات اصلی دستگاه آسیب ببیند و مشتری  مجبور شود هزینه بیشتری پرداخت کند.

هزینه  تعویض  هر دو لامپ دستگاه گراویتی ۲۰ میلیون تومان می باشد.

دستگاه گراویتی برای کار و فعالیت نیاز به برق شهری دارد و مشتری نیاز نیست برای استفاده از این دستگاه برق سه فاز داشته باشد. البته در صورت نیاز می تواند از برق سه فاز نیز استفاده کند.

مصرفی های دستگاه های لیزر موی زاید الکساندرایت

 مهمترین قسمت مصرفی در دستگاه های لیزر موی زاید الکساندرایت و دستگاه گراویتی لامپ ها می باشد که به صورت همزمان نیار به تعویض دارند. هزینه  تعویض هر دو لامپ دستگاه گراویتی ۲۰ میلیون تومان می باشد و پس از دو میلیون شات باید تعویض شود. لامپ دستگاه لیزر موهای زائد گرویتی محصول شرکت هلیوس انگلیس است و در بازار نیز قابلیت خرید دارد.

در صورتی که مشتری لامپ ها را از محل دیگر نیز تامین کند  شرکت با دریافت مبلغ یک میلیون تومان تعویض آن را انجام خواهد داد.

فیبر دستگاه لیزر موی زاید گراویتی جزو قطعات مصرفی نیست اما جزو قطعاتی است که ممکن است بر اثر استفاده نادرست دچار آسیب شود. بنابر این با توجه به هزینه نسبتا بالای فیبر باید در استفاده از این قسمت دقت بیشتری داشته باشید.

سیستم خنک کننده دستگاه های لیزر موی زاید الکساندرایت

سیستم خنک کننده دستگاه، برای خنک کردن کاواک یا کویتی در دستگاه الکساندرایت آب است که در  اطراف کاواک دستگاه چرخش دارد. دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت شرکت پرنیان گستر ( گرویتی) سنسورهایی دارد که در صورت بالا بودن دمای محیط اخطار می دهد و اجازه ادامه فعالیت را نمی دهد. این موضوع برای بالا بردن طول عمر دستگاه و جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه ضروری است.

برای خنک کردن پوست مشتری نیاز به یک سیستم خنک کننده مجزا در کنار دستگاه وجود دارد. بعضی از دستگاههای لیزر موی زاید الکساندرایت از کپسول‌های خنک کننده که قابل شارژ هستند برای خنک کردن پوست مشتری استفاده می‌کنند. بعضی از آنها نیز از سیستم خنک کننده مجزا یا اصطلاحاً ایر کولینگ استفاده می کند که در کنار هندپیس نصب و همزمان با لیزر، پوست مشتری را خنک میکند.

خنک کننده های مجزا قیمتی حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان دارند می توانید آن را تهیه و در کنار دستگاه خود استفاده نمایید. سر خروجی دستگاه کولینگ به هندپیس دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی متصل میشود. 

دستگاه های لیزر موی زاید با تکنولوژی دایود لومینا

شرکت پرنیان گستر می تواند هم به صورت تک طول موج و هم به صورت سه طول موج دستگاه های لیزر موی زاید دایود لومینا را عرضه کند اما ترجیح این شرکت این است که فقط به صورت تک طول موج دستگاه های لیزر موی زاید خود را در اختیار مشتریان قرار دهد. این موضوع به این دلیل است که شرکت پرنیان گستر پرتو سنج معتقد است که مشتری بهترین پاسخ دهی را با استفاده از طول موج دایود به تنهایی خواهد گرفت.

توان ورودی دستگاه های لیزر موی زاید دایود لومینا شرکت پرنیان گستر پرتو سنج  ۲۰۰۰ وات می باشد. همچنین توان خروجی از لیزر بار دستگاه 600 وات می باشد. این توان، توان الکتریکی دستگاه میباشد. لازم به ذکر است توان اپتیکی دستگاه ۸۸ ژول است.

تجهیزاتی وجود دارد که این توان را می تواند اندازه گیری کند و شرکت پرنیان گستر پرتو سنج این تجهیزات را دارد.شرکت پرنیان گستر پرتو سنج مبلغ بالایی نیز برای تهیه آن پرداخت کرده است.

فرکانس دستگاه دایود لومینا می تواند تا ۱۰ هرتز بالا رود اما با بالا بردن فرکانس دستگاه به ۱۰ هرتز توان اپتیکی که بر حسب ژول است، خود به خود توسط دستگاه محدود می شود. این موضوع باعث می‌شود که  آسیب به پوست مشتری وارد نشود.

لیزر بارهای دستگاه لیزر موهای زاید دایود لومینا شرکت پرنیان گستر پرتو سنج  متعلق به شرکت دیلاس است. این لیزر بارها از کیفیت و عمر بالایی برخور دارند و قدرت و تاثیر گذاری خود را در دستگاه های موجود در بازار ایران نشان داده اند.

هندپیس دستگاه لیزر موی زاید دایود لومینا قابلیت جدا شدن دارد و دستگاه مجهز به مانیتور 10 اینچی می باشد

لومینا - دستگاه لیزر موی زاید دایود لومینا - دیجی تجهیز ( پرنیان گستر پرتو سنج )

مصرفی های دستگاه های لیزر موی زاید دایود لومینا

دستگاه در صورتی که نیاز به تعویض هندپیس داشته باشد مبلغی معادل ۱۰۸ میلیون تومان هزینه تعویض هندپیس آن می باشد

سیستم خنک کننده دستگاه های لیزر موی زاید دایود

سیستم خنک کننده داخلی دستگاه بر اساس آب است و برای جوابدهی بهتر لازم است که دستگاه لیزر موی زاید دایود لومینا در دمای ۲۰ تا ۲۴ درجه چه کار کند در صورت امکان از کولر گازی در اتاق استفاده از دستگاه لیزر موی زاید استفاده شود.

دستگاه های لیزر موی زاید دایود لومینا شرکت پرنیان گستر سنسورهایی دارد که در صورت بالا بودن دمای محیط اخطار می دهد و اجازه ادامه فعالیت را نمی دهد.

طول دوره درمان

دوره درمان در استفاده از دستگاه لیزر موی زاید دایود لموینا حدود ۸ جلسه در نظر گرفته شده است.

دوره درمان برای استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت گرویتی حدود  ۶ جلسه می باشد. 

لازم به ذکر است پس از اتمام دوره در نظر گرفته شده بسته به شرایط بدنی مشتری نیاز به شارژ دوره در بازه های سه، شش و یا دوازده ماهه می‌باشد

مدت زمان تحویل

مدت زمان لازم تا تحویل دستگاه معمولاً 40 روز کاری بدون احتساب پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی می‌باشد که از زمان عقد قرارداد و پرداخت پول محاسبه خواهد شد.

 

شرایط پرداخت

هزینه پرداختی در هنگام عقد قرارداد ۵۰% مبلغ قرارداد می باشد.

مابقی در صورت خرید نقدی در هنگام تحویل دستگاه تسویه میشود.

همچنین در صورت خرید اقساطی در اقساط 12 ماهه پرداخت خواهد شد. در صورتی که مشتری درخواست کند میتواند از تسهیلات بانکی استفاده کند و با پرداخت سود بانک تا 24 ماه اقساط خود را افزایش دهد. 

 

گارانتی و خدمات پس از فروش

 

خدمات پس از فروش و تعمیرات معمولاً در محل مشتری انجام خواهد شد مگر اینکه هندپیس دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد که نیاز است برای تعمیر به شرکت ارسال شود و در اتاق تمیز نسبت به تعمیرات آن اقدامات لازم صورت گیرد.

شرکت سرویس خدمات پس از فروش آنلاین نیز دارد که مشتری برای ثبت مشکل به آن مراجعه و اعلام نیاز به خدمات می‌نماید. اس ام اس به مسئول مربوطه ارسال میشود و اقدامات لازم انجام می گیرد.

کلیه هزینه ها در دوران گارانتی یک ساله رایگان می‌باشد اما پس از اتمام دوران گارانتی  هزینه های مربوطه به مشتری اعلام خواهد شد.

به دلیل حساسیت بالا کلیه امور حمل و نقل مربوط به دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی توسط ماشین اختصاصی شرکت انجام خواهد شد. اما عموما دستگاه های دایود و هایفو با سیستم حمل و نقل تیپاکس قابل ارسال می باشند. 

شرکت پرنیان گستر پرتو سنج حدود ۴۰ نفر تیم تولید و خدمات پس از فروش دارد.

الکساندرایت - دستگاه لیزر موی زاید الکساندرایت گرویتی - دیجی تجهیز ( پرنیان گستر پرتو سنج )

برای مشاهده اطلاعات اختصاصی کارشناسان فروش کلیک کنید