دسته‌بندی نشده

دستگاه آر اف صورت (کویتیشن ال پی جی) چیست و چطور عمل میکند؟

دستگاه آر اف صورت 3 مکانیسم را معمولا به طور همزمان دارد. کویتاسیون(Cavitation) ، رادیو فرکانسی (RF) و  (LPG)  . کاربرد های دستگاه آر اف صورت شامل موارد زیر مبی باشد: کاهش سایز، رفع سلولیت، از بین بردن چروک های پوستی، رفع چربی‌های موضعی و سلولیت، بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی، بهبود و رفع افتادگی در بدن و صورت.

البته دستگاه آر اف صورت برای برخی قسمت های بدن نیز استفاده می‌شود و کار لیف را انجام میدهد. مورد استفاده و اینکه آیا تاثیر گذاری لازم را دارد یا خیر باید توسط پزشک تشخیص داده شود. عواملی مانند میزان افتادگی و شلی، سن مراجعه کننده، جنس پوست مراجعه کننده، قسمت مورد نیاز بدن بر روی اینکه دستگاه آر اف صورت بر روی بدن تاثیر مناسب را دارد یا خیر اثر گذارند.

 

در ادامه به تاثیر هر کدام از تکنولوژی های مورد استفاده در دستگاه آر اف صورت می‌پردازیم

 

سری کویتیشن در دستگاه آر اف صورت چیست و چه عملکردی دارد؟

 

کویتیشن که به نام اولتراسوند کویتیشن، کَوی لیپو، اولترا کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می شود یکی از جدیدترین روش های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. اولتراسونیک کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن در دستگاه آر اف صورت است که از امواج اولتراسونیک برای تبدیل سلول های چربی به اسید های چرب که راحت تر از بدن دفع می شوند استفاده میکند. . این امواج که گوش انسان‌ها نمی‌تواند آن‌ را بشنود تکان‌هایی در بافت چربی‌ها ایجاد می‌کند. این تکان‌ها آن‌ قدر شدید است که سلول‌های چربی توانایی مقاومت با آن را ندارد. در نتیجه سلول‌های چربی شکسته می‌شود و به حالت مایع در می‌آیند. بدن سلول‌های چربی مایع را یا می‌سوزاند یا برای دفع شدن به کبد می‌فرستد. کویتیشن در دستگاه آر اف صورت نه فقط توانایی از بین برن چربی‌ها را دارد. بلکه می‌تواند آن‌ها را به فرم دلخواه نیز درآورد. از کویتیشن برای فرم دادن نواحی مختلف بدن  هم استفاده می‌کنند. تفاوت اصلی میان اولتراسونیک کویتیشن و دیگر روش های فرم دهی بدن این است که مکانیزم سوزاندن چربی بر اساس امواج فراصوت است.

 

سری آراف در دستگاه آر اف صورت چیست و چه عملکردی دارد؟

 

 امواج آر اف، کم انرژی ترین بخش از طیف نور الکترومغناطیسی (از امواج رادیویی، مایکروویو، مادون قرمز، نور مرئی، اشعه ماوراء بنفش، اشعه ایکس تا اشعه گاما) هستند. اعمال انرژی RF به بدن انسان، باعث تولید حرارت در محل مورد نظر می شود که می تواند برای برش یا انعقاد بافت استفاده شود.

انرژی سری آر اف در دستگاه آر اف صورت، قادر است به عمق پوست نفوذ کرده و با تحت تاثیر قرار دادن لایه های زیرین پوست، باعث سفتی و بهبود ساختار بافتهای زیرین پوست شده اما تغییرات کمی در بافت پوست و خطوط ریز و چین و چروک ایجاد می کند. انرژی  آر اف می تواند در فرم دهی به بدن و کاهش سلولیت و چربی استفاده شود. با حرارت عمیق و کنترل شده به لایه های چربی زیر پوستی، اثرات سفت کردن بافتی و افزایش گردش خون، باعث تخلیه چربی های ذخیره شده از طریق سیستم لنفاوی و کاهش سلولیت ها می شود.

 

ال پی جی(vacuum) در دستگاه آر اف صورت چیست و چه عملکردی دارد؟

 

دستگاه LPG که از جدیدترین تکنیک های درمان سلولیت و کاهش سایز و لاغری موضعی است، در مناطق مختلف پوست کاربرد دارد.

این دستگاه با استفاده از یک موتور مخصوص باعث ایجاد مکش قابل تنظیم در شدت و فرکانس های مختلف می شود که با دو غلطک باعث ماساژ مکانیکی دستگاه با ایجاد یک فشار مثبت و حرکت کردن بر روی پوست و ایجاد فشار منفی بر لایه های زیرین پوست اثرات خود را بر روی پوست و سلولیت و چربی های زیرین پوست، عضلات، و یا استخوانها و عروق و اعصاب می‌گذارد، بدون اینکه اثرات سوء بر لایه های فوق بگذارد.

 

تکنیک رول (گرد)

 

دو غلطک مستقل در دستگاه LPG در حالیکه حرکت رو به جلو دارند کمک به کشیده شدن پوست می کنند. این روش در درمان بافتهای مختلف از جمله؛ سلولیت، چربی، ادم پوستی، بافت فیبری در پوست، چسبندگی های پوستی، التهاب های پوستی، پوستهای نازک شده و شکننده و حساس، موثر می باشد.

 

تکنیک بلند کردن (Lift)

 

با ایجاد پالس های ضربانی کوچک در سر دستگاه باعث ایجاد موجی در بافتهای بدن می شود که نتیجه آن تحریک سیستم ظریف سازی پوست است. که با توجه به میزان فرکانس بخش لیفت دستگاه (۴، ۸ یا ۱۶ پالس) و قدرت مکش انتخاب شده (که شدت آن قابل تنظیم است) این تحریکات برای زیبایی سازی و اهداف درمانی از جمله پوست نازک و شکننده، ادم بافتی، اسکار پوستی، چین و چروک پوستی، لیفت پوست استفاده می شود.

 

مکانیسم اثر اندرمولوژی

 

تحریک مکانیکی عمل اصلی دستگاه است که توسط جامعه علمی اثرات آن به اثبات رسیده است. تحریک مکانیکی بر روی سطح پوست باعث ایجاد سیگنالهایی برای سلولهای پوستی می شود که پاسخ فیزیولوژیک سلولها به آن به شرح زیر است:
برقراری مجدد جریان خون و لنف در بافتهایی که دچار سلولیت شده اند. افزایش درناژ لنف و خون و در نتیجه از بین بردن مواد زائد تجمع یافته؛ و به همین ترتیب بهبود متابولیسم و تبادلات سلولی در سلولهای درم از جمله فیبروبلاست ها تحریک فیبروبلاستها جهت تولید کلاژن و الاستین فعال سازی تجزیه چربی ها.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.